
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 618
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17318
Ext.Price$0.17318
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17318 | $0.17318 |
| 10 | $0.13651 | $1.36510 |
| 50 | $0.11814 | $5.90700 |
| 100 | $0.10224 | $10.22400 |
| 500 | $0.09341 | $46.70500 |
| 1000 | $0.08585 | $85.85000 |
